Lila Group'tan, tekstile 55 milyon TL yatırım

12:01 - 25.02.2021, Perşembe

Lila Group, tekstil sektöründe kapasitesini büyütmek için 55 milyon TL yatırım kararı aldı.

Tekstil, enerji, kağıt ve hızlı tüketim ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Lila Group, tekstil sektöründe faaliyet gösterdiği boyahane tesisine yatırım yaparak kapasitesini büyütme kararı aldı. Grup, 55 milyon TL yatırım ve modernizasyon çalışmaları ile tesisin üretim verimliliğini yüzde 100 artırmayı hedefliyor.

Söz konusu yatırımla ilgili konuşan Lila Group Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Öğücü farklı sektörlerde yaptıkları yatırımlara bir yenisini daha eklemekten gurur duyduklarını söyledi.

Temelleri yüz yıl önce dokuma ve çırçır tesisleri ile atılan grubun, bugün temizlik kağıdı alanında dünyada 5 kıtada 80'den fazla ülkeye ihracat yaptıklarını söyleyen Öğücü, "Tekstil sektörü bizim ilk göz ağrımız diyebilirim. Gücünü köklerinden alan grubumuzun bugün tekstil sektöründeki yatırımlarına yenilerini eklemesinden dolayı büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

Çorlu'daki üretim kampüsüne yapacakları 55 milyon TL'lik yatırımla ilgili bilgi veren Öğücü, şu detayları paylaştı:

"Mevcut durumda 15 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 20 bin metrekarelik boyahane tesisimizle Çorlu'daki üretim kampüsümüzde tekstil alanında da faaliyet gösteriyoruz. Doğrudan ve dolaylı olarak dünyanın önde gelen neredeyse tüm konfeksiyon alıcılarının tedarikçisiyiz. Tesisimizde ZDHC, Detox, Gots Organic, Repreve, Ekotex 100 Class 1, BSCI, ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001, ISO 45001, ISO 50001 belgeli yüksek kalitede üretim yapıyoruz. Artan rekabet şartlarında hatalı üretim yapmanın maliyeti kârlılığı etkiliyor. Biz, müşterilerimize yüksek verimlilikle üretim yaparak boyalı iplik tedarik ediyoruz. Boyahane tesisimizde üretim kapasitemiz günlük 25-30 ton kapasiteye sahip. Yeni yatırımımız ve modernizasyon çalışmalarımızla verimliliğimizi %100 artırmayı hedefliyoruz. Yapılacak modernizasyon çalışmalarını çok önemsiyoruz; çünkü kalite odaklı ihracat hedefimize hizmet edecek bu çalışma ile tüm makinelerin merkezi ve gerçek zamanlı kalite kontrolünü tam otomatik ERP entegrasyonlu MillMaster TOP adı verilen bir sistem ile sağlayacağız. Yani kaliteden ödün vermeden verimli bir üretim ortamı oluşturacağız. Ayrıca kurulduğumuz günden beri hassasiyet gösterdiğimiz çevre ve sürdürülebilirlik konularında da bize önemli değerler katacak bu yatırım ve modernizasyon ile toplamda yılda yüzde 30 enerji tasarrufu ve yüzde 25 su tasarrufu sağlayacağız. Mart başında faaliyete geçmesini hedeflediğimiz ek yatırımımızla tekstil sektöründe de ülkemiz ekonomisi ve istihdamına katkı sağlayacak olmak gurur verici."

BİZE ULAŞIN