AloTech’ten afetler için kesintisiz iletişim hizmeti

11:32 - 03.04.2023, Pazartesi

Bulut tabanlı çağrı merkezi platformuBulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech’in afetlerde görev alan saha ekipleri için geliştirdiği “Acil Durum Ekipleri İletişim Uygulaması”, Kahramanmaraş merkezli depremlerde aralarında İstanbul AFAD ve Ahbap Derneği’nin de yer aldığı yardım kurumları ve STK’lar tarafından kullanıldı.in afetlerde görev alan saha ekipleri için geliştirdiği “Acil Durum Ekipleri İletişim Uygulaması”, Kahramanmaraş merkezli depremlerde aralarında İstanbul AFAD ve Ahbap Derneği’nin de yer aldığı yardım kurumları ve STK’lar tarafından kullanıldı.

Bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech'in afetlerde görev alan saha ekipleri için geliştirdiği "Acil Durum Ekipleri İletişim Uygulaması", Kahramanmaraş merkezli depremlerde aralarında İstanbul AFAD ve Ahbap Derneği'nin de yer aldığı yardım kurumları ve STK'lar tarafından kullanıldı.

Yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli olan ve 11 ilde büyük yıkıma yol açan depremlerin şebekelere verdiği hasar ve hatlarda yaşanan yoğunluk dolayısıyla özellikle depremin ilk günlerinde iletişimde ciddi aksaklıklar yaşandı. İletişimin hayati önem taşıdığı bu süreçte aralarında İstanbul AFAD ve Ahbap Derneği'nin de olduğu yardım kurumları ve STK'lar, Türkiye'nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech tarafından geliştirilen "Acil Durum Ekipleri İletişim Uygulaması" ile telefon görüşmelerini kesintisiz olarak sürdürdü.

"SAHA EKİPLERİ 30 DAKİKA İÇİNDE KESİNTİSİZ İLETİŞİME GEÇTİ"

Yapıan açıklamada görüşlerine yer verilen AloTech CEO'su Cenk Soyak, "AloTech olarak yurt içinde ve yurt dışında hizmet verdiğimiz 700'ün üzerinde şirketin, çağrı merkezi operasyonlarını kesintisiz ve verimli bir şekilde yönetmelerini sağlıyoruz. Bu alandaki bilgi birikimimizi afet ve acil durumlarda kullanmak için de çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Geçtiğimiz yıl İstanbul AFAD için 'Acil Çağrı Bildirim Sistemi'ni kurgulamıştık. Kahramanmaraş merkezli depremlerde ise 'Acil Durum Ekipleri İletişim Uygulaması'nı devreye aldık. Bu süreçte bize başvuran tüm yardım kurumları ve STK'ların saha ekipleri, kişi sayısı fark etmeksizin yalnızca 30 dakika içinde bu uygulama üzerinden kesintisiz olarak telefon görüşmesi yapmaya başladı. Ekipler hem kendi içlerinde hem uygulamayı kullanan diğer kurumlarla hem de depremzedelerle yaptıkları görüşmelerde uygulamamızı kullandı" dedi.

"İLGİLİ KURUM VE KURULUŞLARA ŞİMDİDEN DESTEK OLMAYA HAZIRIZ"

Afetlerde görev alan yardım kurumları ve STK'lara çağrıda bulunan Soyak şunları söyledi; "Topraklarının büyük bir kısmı deprem kuşağında olan ülkemizde afetlere her an hazır olmamız gerektiğini son felakette bir kez daha gördük. Depremin yanı sıra sel, yangın gibi afet durumlarında da iletişimin sürekliliğini sağlamak büyük önem taşıyor. Bu nedenle afetlerde görev alan tüm yardım kurumları ve STK'lar yeni bir afet yaşanmasını beklemeden yani hiç vakit kaybetmeden bizimle temasa geçerek, uygulamamızı kullanmak için başvurabilir. AloTech olarak kişi sayısı fark etmeksizin ilgili tüm kurum ve kuruluşlara destek olmaya hazırız."

Acil Durum Ekipleri İletişim Uygulaması hakkında bilgiye alotech.com.tr/acil/ adresinden ulaşılabilir.

BİZE ULAŞIN