Migros'tan kolajen yatırımı

02:04 - 26.03.2024, Salı

Migros, Bugamed Biyoteknoloji ile geliştirilen ortak inovasyon projesine gerçekleştirdiği yatırım kapsamında, kendi tesislerinde üretilen kolajeni içeren Voop markalı kozmetik ürün serisini satışa sundu.

Migros, kendi tesislerinde üretilen kolajeni içeren Voop markalı kozmetik ürün serisini piyasaya sürdü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Migros, Bugamed Biyoteknoloji ile geliştirilen ortak inovasyon projesine gerçekleştirdiği yatırım kapsamında, kendi tesislerinde üretilen kolajeni içeren Voop markalı kozmetik ürün serisini satışa sundu.

2023 başından beri Bugamed Biyoteknoloji ile devam eden ortak inovasyon projesi KolajeM'e yatırım yapan Migros, Türkiye'nin büyük et işleme tesislerinden biri olan MİGET'ten çıkan organik içeriklerle Bugamed Biyoteknoloji'de hazırlanan zengin ve inovatif kolajen ürününü sektöre kazandırmış oldu.

Voop markası ile hayata geçen cilt bakım ürünleri, uygun fiyatları ile Migros mağazaları ve uygulamasında satışa sunuldu.

Üretilen kolajenden yeni bir kozmetik serisi oluşturuldu

Proje kapsamında MİGET'te ayrıştırılan kolajen deposu organik içerikler, kalite ve izlenebilirlik süreçlerine uygun olarak hazırlandıktan sonra Bugamed laboratuvarlarına gönderiliyor.

Bugamed Biyoteknoloji laboratuvarında, tüm regülasyonlara uygun şekilde işlenen bu organik içerikler, hyalüronik asit, fibroin ve atelo kolajen gibi katma değerli ürünlere dönüştürülüyor.

Voop markalı ürün serisi, aloevera katkısının yanı sıra yüzde 2 oranında yüksek kalite Tip 1 kolajen içeriyor. Eklem sağlığı ve cilt esnekliği üzerindeki olumlu etki gösteren kolajen içeriğiyle Voop ürün serisi, anti-aging cilt bakım ürünlerine odaklanıyor.

2023 yılında, Migros Up ile 200'e yakın girişimi inceleyen Migros, 50'den fazla girişimi ilgili iş birimleriyle buluşturarak yeni iş fırsatları oluşturdu.

Girişimcilerin iş modellerini geliştirmeleri için gerçek çalışma ortamında test fırsatı veren Migros, toplamda 12 ortak inovasyon projesini hayata geçirdi.

KolajeM Projesi, Migros'un İyi Gelecek Planı çerçevesindeki döngüsel ekonominin desteklenmesine yönelik sürdürülebilirlik hedeflerine de katkıda bulunuyor.

BİZE ULAŞIN