TÜV Austria, Türkiye'deki yeni yatırımlarını açıklayacak

03:21 - 22.06.2022, Çarşamba

Uluslararası denetim, gözetim, test, eğitim ve uygunluk değerlendirme firmalarından TÜV Austria, 150’nci kuruluş yılında Türkiye’de de özel bir organizasyon düzenliyor. Etkinlikte, Türkiye’de yapılacak yeni yatırımların da duyurusu yapılacak.

TÜV Austria, 150'nci kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenecek özel etkinlikte İstanbul'da iş ortaklarıyla bir araya gelecek. TÜV Austria CEO'su Stefan Haas'ın da özel olarak katılacağı davette, Türkiye'de yapılacak yeni yatırımların da duyurusu yapılacak.

Yapılan açıklamaya göre, dünyanın önemli denetim, gözetim, test, eğitim ve uygunluk değerlendirme firmalarından TÜV Austria, 150'nci kuruluş yılını kutluyor. 32 ülkede faaliyette bulunan TÜV Austria, bu kapsamda Türkiye'de de özel bir organizasyon düzenliyor.

"Geleceği Yaşamak" (Living The Future) temasıyla düzenlenen "TÜV Austria 150" kutlamaları kapsamında, 27 Haziran 2022 Pazartesi günü, İstanbul'da düzenlenecek davete, TÜV Austria CEO'su Stefan Haas da özel olarak katılarak Türkiye'deki iş ortaklarıyla bir araya gelecek. Gecede bir konuşma yapacak olan Stefan Haas, TÜV Austria'nın Türkiye'deki planlarının ve yeni yatırım projelerinin duyurusunu gerçekleştirecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜV Austria CEO'su Stefan Haas, "Kutlamalar kapsamında, Türkiye'deki iş ortaklarımızla bir araya gelmek, böylesine bir organizasyonla Türkiye'ye olan güvenlerini yerinde göstermek istediklerini söyledi.

Haas, "Çok uzun yıllardır faaliyet gösterdiğimiz Türkiye pazarında önemli hedeflerimiz var. Biz Türkiye'yi sadece bir ülke olarak değil; Avrupa ve Asya arasındaki konumuyla, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki önemli pazarlara açılan bir 'merkez ülke' olarak görüyoruz. Türkiye'de yakın dönemde çok daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

32 ÜLKEDE 3 BİN ÇALIŞAN

-1872 yılında, Viyana'da Adam von Burg tarafından kurulan TÜV Austria, o dönemde Avrupa'da gittikçe yaygınlaşan buhar kazanlarının muayene ve sigorta şirketi olarak faaliyet gösterdi.

-1900'lü yılların başında hayati risklerin yüksek olduğu asansör, vinç gibi diğer araçların da muayene ve sertifikasyonunu üstlenen TÜV Austria, başarılı projelerden edindiği yüksek bilgi birikimi ve tecrübeyi, son 32 yıldır dünya pazarına sunmakta.

-Bugün itibarıyla 32 ülkede, 3 bine yakın çalışanı bulunan TÜV Austria Grubu vakıf şirketi olarak çalışmalarını sürdürmekte.

-Herhangi bir kar dağıtımı yapmadan, yıl boyunca sağladığı net karının tamamını kendi faaliyet alanları içerisinde yatırıma dönüştürerek, bağımsızlık ve tarafsızlığını her zaman korumakta.

30 YILDIR TÜRKİYE PAZARINDA

TÜV Austria, Türkiye pazarında, yüzde 100 iştiraki TÜV Austria Turk aracılığıyla faaliyet gösteriyor. Yaklaşık 30 yıldır Türkiye pazarında bulunan TÜV Austria Turk, endüstri, gıda, otomotiv, sistem belgelendirme ve eğitim, siber güvenlik gibi 300'den fazla alanda Türkiye, Ortadoğu ve Kafkasya bölgesinde hizmet vermekte.

BİZE ULAŞIN