GYİAD'ın yeni Başkanı İrem Pehlivanoğlu Gürkaş oldu

04:38 - 05.01.2022, Çarşamba

GYİAD'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine İrem Pehlivanoğlu Gürkaş seçildi.

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği'nin (GYİAD) yeni Başkanı İrem Pehlivanoğlu Gürkaş oldu.

GYİAD'ın 4 Ocak'ta gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine İrem Pehlivanoğlu Gürkaş seçildi.

Daha önce dernekte 15. Dönem Ticari İlişkiler Komitesi Eş Başkanı, 16. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Üye İlişkileri Eşbaşkanı, 17. Dönem Denetleme Kurulu Başkanı, 18. Dönem Yönetim Kurulu ve Proje Değerlendirme Komite üyeliği gibi birbirinden farklı birçok görevde bulunan İrem Pehlivanoğlu Gürkaş, GYİAD'ın 18. döneminde başkanlık görevini üstlenerek derneğin 3. kadın başkanı oldu.

"ÖNCELİĞİMİZ HER ZAMAN İSTİHDAM, EĞİTİM VE KADININ TOPLUMDAKİ YERİ"

Yönetim Kurulu toplantısında derneğin yeni dönem planlarıyla ilgili konuşan Gürkaş, geçtiğimiz iki yıllık sürede, dünyada hemen hemen her alanda oldukça köklü değişiklikler yaşandığını hatırlattı.

GYİAD olarak ülke ve genç nesiller adına katkı sağlamaya odaklanan çalışmaları hayata geçirmeye devam edeceklerini dile getiren Gürkaş sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçtiğimiz dönem Türkiye'de genç istihdam konusunda tespitler yapıp, çözüm önerileri ortaya koyan "Türkiye'de Genç İş Piyasası ve Geleceğine Bakış Raporu" nu sizlerin de bildiği gibi kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu dönem yeni konumuz "Genç Kadın ve Yeni Ekonomi" olacak. Bu konu çerçevesinde Türkiye'de genç kadınların karşılaştıkları sorunları ve sorunlara ilişkin çözüm önerileriyle yeni ekonomi sektörlerinde başarılı olan kadınların hikayelerini inceleyeceğimiz bir çalışma yapacağız. Bu projeyle Türkiye'nin genç kadınlarının potansiyelini ortaya çıkarmaya katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Genç istihdamına yönelik kapsamlı adımlarımızın yanı sıra, gençlerin dijital çağda evrilen çalışma biçimlerine adapte olması adına kurguladığımız GYİAD MBA Programı'nınikincisini hayata geçirmek üzere hazırlıklarımız devam ediyor.Yine önemi her geçen gün artan; özellikle pandemi sonrasında daha da kritik hale gelen tarımsal faaliyetler, çevre ve iklim, yeşil ekonomi ve dijitalleşme gibi konular kapsamında, önceki dönemlerde olduğu gibi dijital içerikli projelerimize devam edeceğiz.

Önümüzdeki günlerde, üyelerimizin bir parçası olduğu aile şirketleri ve holdinglerin hikayelerini anlatan; genç nesillere ilham olmak gayesiyle yaratılan GYİAD'in Vaka Kitapları serisinin 3. çalışması "Yeni Neslin Rotası" kitabının lansmanını gerçekleştirdikten sonra Vaka Kitapları serisinin dördüncüsü için çalışmalarımızı başlatacağız.
GYİAD olarak önümüzdeki dönemde de topluma öncülük edip yön veren bir dernek olduğumuzun bilinciyle, çalışıp üretmeye ve fayda sağlamaya devam edeceğiz."

BİZE ULAŞIN