Ülker'in İK uygulamalarına iki altın ödül

04:31 - 11.12.2020, Cuma

Ülker, uluslararası ödül platformlarından 'Boc International Brilliance Awards'ta, aday olduğu 4 kategorinin 2'sinde altın ödülü aldı. Ülker İnsan Kaynakları ekibi,"Çalışan Bağlılığında Mükemmellik" kategorisindeki ödülü pandemi döneminde çalışan odaklı ve yenilikçi yaklaşımı sayesinde kazanırken; "İç İletişimde Teknoloji Kullanımında Mükemmellik" kategorisinde ise tüm fabrika çalışanlarının ilk dijital asistanı olan ONE uygulamasıyla aldı.


Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ülker CEO'su Mete Buyurgan, İK projelerinin Boc International Brilliance Awards gibi önemli bir platformda ödüllendirilmesinin kendileri için mutluluk verici olduğunu söyledi.

Hızla gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerinin sunduğu imkan ve ihtiyaçlar ışığında, iş süreçlerini çağın gerekleri doğrultusunda optimize etmenin, her kurum gibi Ülker'in de öncelikleri arasında yer aldığını dile getiren Buyurgan, "Şirketimiz, çalışanlarına verdiği değeri; tüm çalışanları kapsayacak yenilikçi uygulamalarla gözler önüne seriyor" diye konuştu.

Lider olmanın sorumluluğu ve insanların güvenilir gıdaya ulaşma ihtiyacı duyduğu bu zorlu dönemin bilinciyle pandemi döneminde tüm fabrikalarındaki çalışanlara ve onların çalışma ortamına odaklandıklarını vurgulayan Buyurgan şunları söyledi:

"Çalışan bağlılığında mükemmellik ödülünü pandemi döneminde sergilediğimiz çalışan odaklı ve yenilikçi yaklaşımımızla kazanırken; İç iletişimde teknoloji kullanımında mükemmellik ödülünü ise yine tüm fabrika çalışanlarımızın iş süreçlerine ONE uygulamasını entegre ederek aldık. Boc International Brilliance Awards'tan gelen iki altın ödül, sürdürülebilir İK yolculuğunda bizlere doğru bir rotada olduğumuzu bir kez daha gösterdi.''

Ülker'den yapılan açıklamada, şirketin global çapta ödüle layık görülen İK uygulamalarının, sektöründe de ilk olma özelliği taşıyan pek çok yeniliği içinde barındırdığı bildirildi. Açıklamada, Ülker'in, pandemi döneminde, Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 temel Covid-19 önlemini genişleterek "14+14" başlığıyla tüm çalışma alanlarında hayata geçirdiği ve hızla uygulamaya alınan bu önlemler doğrultusunda, tüm Ülker fabrikalarının, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen "COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi"'ni de almaya hak kazandığı belirtildi.
Açıklamada devamla şu ifadelere yer verildi:

"Bunun yanı sıra birçok süreci dijital platforma taşıyan "ONE" uygulaması, üretimde çalışanlar arasında sağladığı kolaylıklar sayesinde hızla benimsendi. Çalışanlara özel kapalı devre bir mobil aplikasyon olan ONE, birçok uygulamayı içerisinde bulunduran çalışanın tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir uygulama olarak ön plana çıkıyor. Çalışanlar haftalık çalışma planları, bordro ve özlük işleri gibi süreçleri ONE aplikasyonu üzerinden takip edilebilir ve ihtiyacı olan her belgeye bu uygulama üzerinden anında ulaşabilir hale geldi. Uygulama ayrıca pandemi sürecinde hem teması hem de ekstra iş yükünü azalttı."

BİZE ULAŞIN