Akçansa’dan ilk 6 ayda 3,3 milyar TL satış geliri

11:57 - 31.07.2022, Pazar

Akçansa 2022 yılının ilk yarıyıl dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketin söz konusu dönemde satış gelirleri 3.284 milyon TL’ye ulaşırken, FAVÖK de 538 milyon TL olarak gerçekleşti.

Akçansa 2022 yılının ilk yarıyıl dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketin söz konusu dönemde satış gelirleri 3.284 milyon TL'ye ulaşırken, FAVÖK de 538 milyon TL olarak gerçekleşti. Bununla beraber, Ocak-Haziran döneminde Akçansa'nın ihracat geliri TL bazında yüzde 148 artış gösterdi.

Yapı malzemeleri şirketi Akçansa 2022 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı.

Açıklamaya göre, yılın ilk yarısında şirketin satış geliri 3.284 milyon TL olarak gerçekleşti. İhracatta başarısını sürdüren Akçansa, yılın ilk altı ayında ihracat gelirini TL bazında yüzde 148 artırdı ve bu alandaki gücünü ortaya koydu.

AKÇANSA'DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEK YOLCULUĞUNDA GÜÇLÜ ADIMLAR

Şirket açıklamasında görüşlerine yer verilen Akçansa Genel Müdürü M. Zeki Kanadıkırık, şu ifadeleri kullandı:

2030 Sürdürülebilirlik Hedeflerimiz kapsamında daha sürdürülebilir yarınlar için çalışıyor, 'Akçansa'nın yolu gelecekten geçiyor' anlayışı etrafında değer yaratan çalışmalara imza atıyoruz. Bunun yanında geliştirdiğimiz düşük karbonlu ürünler ile çevresel ayak izimizi azaltmayı amaçlıyor, alternatif yakıt ve hammaddelere yönelerek kaynakların verimli kullanılmasına odaklanıyoruz. İklim değişikliğinin etkilerini en aza indirmek ve sera gazı salımını azaltmak için sorumluluk üstlenen bir şirket olarak, belirlediğimiz emisyon hedeflerinde daha hızlı ilerlemek ve iklim stratejimizi güçlendirmek üzere UN Global Compact liderliğinde yürütülen İklim Hedefi Hızlandırma Programı'na katıldık".

Hayata geçirdikleri sosyal çalışmalar ile paydaşlarının yaşamlarına olumlu yönde temas etmeye öncelik verdiklerini söyleyen Kanadıkırık; "Faaliyet gösterdiğimiz tüm bölgelerde, 'iyi bir komşu olmak' anlayışı ile toplumun her kesiminin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmayı öncelikli görevimiz olarak görüyoruz. Bu doğrultuda Çanakkale'de 'Benim Mahallem' projesine yeniden başladık ve 1000 çocuğumuza farkındalık eğitimi verdik. Bunun yanı sıra, Samsun Ladik Akpınar Fen Lisesi öğrencileri ile 'Benim Mesleğim, Senin Seçimin' projemiz kapsamında bir araya gelerek tecrübe paylaşımında bulunduk. Bu sene 55. yılını kutladığımız Büyükçekmece Fabrikamız ile bölge halkı için oluşturduğumuz değeri yukarıya taşıyacak sosyal projelerimizi sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN