Musk'tan, 'elektrik' şoku!

03:49 - 21.07.2021, Çarşamba

Tesla CEO'su Elon Musk, şarj ağını tüm elektrikli araçlara açmayı planladığını duyurdu.

Elektrikli araç üreticisi Tesla'nın kurucu ve CEO'su Elon Musk'tan, elektrikli şarj sektöründe taşları yerinden oynatacak bir açıklama geldi.

Musk, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Tesla Inc.'in süper şarj ağını bu yıl içinde diğer elektrikli araçlara açmayı planladığını söyledi.

Musk, açıklamada, "Supercharger ağımızı bu yılın sonunda diğer elektrikli araçlara açık hale getiriyoruz" dedi ve zamanla Tesla'nın şarj ağının tüm ülkelerde diğer elektrikli araçlara açılacağını da sözlerine ekledi.

Almanya ulaştırma bakanı geçen ay Tesla'yı elektrikli araç sürücülerinin şarj etmesini kolaylaştırmak için şarj ağını diğer otomobil üreticilerine açmaya ikna etmeye çalıştığını söylemişti.

Diğer yandan ABD Başkanı Joe Biden ise şarj istasyonları da dahil olmak üzere, elektrikli araç altyapısına 7,5 milyar dolarlık destek paketi için Cumhuriyetçi ve Demokrat senatörlerle anlaşmaya varıldığını duyurmuştu.

Bu arada, diğer otomobil üreticileri de, elektrikli ağlar için ittifaklar kurma veya yeni şirketlere yatırımlarını hızlandırırken, Tesla ise, dünya genelinde 25 binden fazla süper şarj cihazı ve hızlı şarj ağıyla sektörde büyük avantaja sahip durumda.

BİZE ULAŞIN