Ailecek uçuyorlar

DEVAMI

Ankara'da Zuhal (62) ve Kadri Özün (65) çiftiyle kızları Gökçin (29) ile oğulları Gökhür (39), Türk Hava Kurumu'nda (THK) aldıkları eğitimle pilot oldu. Kadri Özün emekli olurken, eşi Zuhal Özün hem THK Uçuş Akademisi'nde öğretmen pilot hem de Kıbrıs Girne Üniversitesi Yakındoğu Havacılık'ta eğitim müdürü olarak görevini sürdürüyor. Kardeşi Gökçin ile kurumda uçuş eğitimini sürdüren Gökhür ise aynı zamanda Kıbrıs'ta annesinin yanında eğitmen pilot olarak görev yapıyor.

Kadri Özün, THK Uçuş Akademisi'nde uçuş öğretmenliği, hava taksi pilotluğu, yangın ve ilaçlama pilotluğu yaptıktan sonra 1989'da ayrılarak özel şirketlerde kaptan pilot olarak çalıştı, 2004 yılında da emekli oldu. Zuhal Özün ise eşinden aldığı uçuş eğitiminin ardından kurumda uçuş öğretmenliğini sürdürürken, Kıbrıs Girne Üniversitesi Yakındoğu Havacılık'ta da 'eğitim müdürü' olarak görev yapıyor.

Bilkent Üniversitesi Kimya Bölümü'nü bitiren ve 11 yıldır havacılıkla uğraşan Gökçin Özün, öğrenci pilot olarak THK ve farklı kurumlarda eğitimine devam ederken, ağabeyi 21 yıllık pilot Gökhür Özün ise THK'da eğitimine devam ederken, annesiyle beraber Kıbrıs Girne üniversitesi Yakındoğu Havacılık'ta 'kalite müdürü' ve 'pilot eğitmeni' olarak da çalışıyor.

BİZE ULAŞIN