Kapıyı İngiliz turist açacak

10:20 - 10.09.2021, Cuma

Üç arkadaşın yedi milyon dolarlık yatırımla Kuşadası'nda hizmete açtığı Unique Life Style Hotel, 56 odasıyla 140 kişiye istihdam sağlıyor. Kuşadası'nın parlak günlerine kavuşmasını isteyen ortaklar, tesiste yıl sonuna kadar 8 bin geceleme hedefliyor.

Arzu Kurum / INBUSINESS

Tarihin babası Heredot'un "Güneşle denizin, tarihle doğanın birleştiği, yeryüzü üstünün, gökyüzü altının en güzel yeri" olarak tanımladığı Aydın'ın ilçelerinden biri olan Kuşadası, tarihte Türkiye'nin turizme açılan kapısı olarak kabul ediliyor.

1980'lerde döviz gelirleri bakımından lider olan ilçe 1990'larda Çeşme, Bodrum ve Antalya'ya yapılan tesisler nedeniyle bu unvanını kaybetti. Eski cazibesini yeniden kazanmak isteyen destinasyonda son dönemde yeni yatırımlarda hareketlilik yaşanıyor. Bunların arasında dikkat çeken projelerden biri de Unique Life Style Hotel oldu.

Otel, tıp doktoru Dr. Semih Peköz, turizm yatırımcısı Oğuz Kağan Yurdakan ve sektör profesyoneli Sıtkı Kayalı'nın ortaklığıyla hayata geçirildi. Dört buçuk ayda inşaatı tamamlanan otel 140 kişiyi istihdam ediyor. Yedi milyon dolarlık bir yatırım yaptıklarını söyleyen Dr. Semih Peköz, toplam yatırım miktarının 10 milyon doları bulacağını vurgulayarak, yıl sonuna kadar sekiz bin gecelemeye ulaşmak istediklerini belirtiyor. Oğuz Kağan Yurdakan da "Görüştüğümüz acente, ocak-şubat ayları için bütün odaları İngiliz turistle kapatmayı planlıyor" diyor.

BİZE ULAŞIN