D-Marin, Ocean 2024 Konferansı’nın finansal ortağı oldu

03:45 - 15.05.2024, Çarşamba

D-Marin, karbon ayak izinin hesaplanması adına Ocean 2024 Konferansı’nın finansal ortağı olduğunu duyurdu.

Marinacılık alanında faaliyet gösteren D-Marin, karbon ayak izinin hesaplanması adına Ocean 2024 Konferansı'nın finansal ortağı oldu. Sürdürülebilir marinalar yaratmak adına yatırımlarda bulunan ve 2030'a kadar emisyonları yüzde 42 oranında azaltmayı taahhüt eden D-Marin, Our Ocean 2024 Konferansı'na verdiği destek ile öncü bir rol üstlendi.

Şirket açıklamasına göre, Premium marina markası olan D-Marin, gelecek nesillere sürdürülebilir marinalar yaratmak adına yatırımlarına devam ediyor. Sürdürülebilirlik girişimlerinin yanı sıra yeşil teknolojiye, temiz enerjiye ve çevrenin korunmasına yönelik yatırımlar da yapan D-Marin, bu yıl 9. kez düzenlenen Our Ocean 2024 Konferansı'nın finansal ortakları arasında yer aldı.

Karbon ayak izinin ve emisyonlarının hesaplanması adına etkinliği destekleyen D-Marin, bu sayede Our Ocean 2024 Konferansı'nda kilit bir rol üstlendi. EcoVadis tarafından belirlenen sürdürülebilirlik alanında çalışmalar yürüten eğlence şirketleri listesinde üst sıralarda yer alan D-Marin, bu başarısını Our Ocean 2024 Konferansı'nda karbon ölçüm projesine verdiği destekle de gösterdi.

"2030'a kadar emisyonları yüzde 42 oranında azaltmayı taahhüt ediyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen D-Marin Sağlık, Güvenlik ve Çevre Sorumlusu Areti Priovolou, okyanusları korumanın gezegenimizin geleceği için şart olduğuna inandıklarını dile getirdi.

"Bu nedenle sürdürülebilir marinaların gelecek nesiller için denizlerimizi korumasını sağlıyoruz" diyen .Priovolou, "Aktif olarak katıldığımız Bilim Temelli Hedefler girişimi (SBTi) ile tamamen uyumlu olarak, 2030 yılına kadar emisyonları yüzde 42 oranında azaltma taahhüdümüzü bir kez daha teyit ediyoruz. Bu hedefimize doğru yol alırken gerekli ilerlemeyi sağlamak için dünyanın dört bir yanından paydaşlarla iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Bu konferansa katılmaktan ve hem Gençlik Liderlik Zirvesi hem de Our Ocean Konferansı için karbon ayak izinin hesaplanmasını destekleyerek, emisyonlarını dengelemelerini sağlamaktan gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

"Karbon ölçüm projesine verdiği destekten dolayı D-Marin'e teşekkür ediyoruz"

Yunanistan Başbakanı'nın Ocean Özel Temsilcisi Dr. Dionysia-Theodora Avgerinopoulou ise, "9. Our Ocean Konferansı'nın çevresel açıdan sürdürülebilir olmasını sağlamak amacıyla karbon ölçüm projesine verdiği destekten dolayı D-Marin'e teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Açıklamaya göre, 2014 yılından bu yana yaklaşık 130 milyar dolar değerindeki, 2 bin 160'tan fazla taahhüdü harekete geçiren Our Ocean 2024 Konferansı'nda, şirketler ulusal ve uluslararası sürdürülebilirlik eylemlerini net bir zaman çerçevesi ile destekliyor ve başarılı bir şekilde uygulandıkları taahhütlerini paylaşıyor.

BİZE ULAŞIN