38 sanatçının eseri sanatseverlerle buluştu

01:40 - 10.06.2021, Perşembe

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan, sergilerden elde ettiği gelirin tamamıyla sanatçıları destekleyen İyilik İçin Sanat Derneği, hayata geçirdiği üç projesinde üretilen eserlerden oluşan bir seçkiyi 39 Kalamış Marina’daki 39 Galeri’de sanatseverlerin beğenisine sundu.

İyilik İçin Sanat Derneği'nin hayata geçirdiği Pasajda Bir Yıl, Anadolu'dan İzlenimler ve Atölye Cer projelerinde yer alan sanatçılardan 38 sanatçının eserlerinden oluşturulan sergi, 9 Haziran Çarşamba günü 39 Kalamış Marina'daki 39 Galeri'de açıldı. Sergi açılışı, İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, 39 Kalamış Marina sahibi Münteha Adalı, Aylin İşcan Yener, Nermin Aşçıoğlu, Belkıs Dorum, dernek üyeleri ve sanatçıların katılımıyla gerçekleşti.

Gerçekleştirilen sergiler ile ilgili sanatçıların heyecanı ve aldıkları geri dönüşlerden memnun olduklarını dile getiren İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, "Kısa bir süre önce tamamlanan şehrin çağdaş sanat fuarları Contemporary Istanbul ve ArtContact İstanbul'un ardından hız kesmeden yeni bir sergi ile Avrupa Yakası'nda yaşanan sanat yoğunluğunu Anadolu Yakası'na taşıyoruz.

Contemporary Istanbul ve ArtContact gibi çağdaş sanat fuarlarında karşılaştığımız ilgi ile sanatseverlerin ve koleksiyonerlerin derneğimizin çalışmalarına verdikleri destekler bizlere motivasyon kaynağı oluyor. Bu istekle sanatı daha geniş kitlelere yaymak, genç sanatçıların görünürlüklerine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu vesile ile Anadolu Yakası'nın sanatla buluştuğu, derneğimizin sanatçılarına ev sahipliği yapan, yeni nesil sanatçılara görünürlük kazandırmayı hedefleyen, sanata değer veren yeni mekan 39 Kalamış Marina'daki sergimize tüm sanatseverleri bekliyoruz" dedi.

Küratörlüğünü Dr. Feride Çelik'in üstlendiği İyilik İçin Sanat Derneği'nin üç projesinde yer alan sanatçıların değerli eserlerinden oluşan seçki, 39 Kalamış Marina'da 9 Temmuz'a kadar ücretsiz olarak görülebilecek.

BİZE ULAŞIN