Cindrella'ya, 'Şirin' dokunuş...

01:30 - 20.11.2021, Cumartesi

Bildiğiniz Cinderella filmlerini unutun! Artık Cinderella'nın prens sayesinde hayatı kurtulmuyor, değişim ve dönüşümünü kendi gücüyle başarıyor. KayCannon tarafından yazılan ve yönetlen Amerikan romantik komedi filmi Külkedisi hakkında daha fazla spoiler vermek doğru olmaz. Filmin yazıyı ilgilendiren kısmı, 21'nci yüzyılın Külkedisi'nin film süresince taktığı ve en önemlisi kişisel dönüşümünü gerçekleştirdiği o büyülü anda boynunda taşıdığı kolye. İşte bu kolyenin tasarımcısı da markanın sahibi de br Türk. Dünyanın ilk tılsım mücevher markası Bee Goddess'ın kurucusu da olan Ece Şirin.

Çiğdem Yücesoy Subaşı / INBUSINESS

Evrensel mitolojik semboller ve kutsal anlamlarını br araya getirdiği mücevher tasarımları ile tüm dünyada dikkat çeken Bee Goddess, Amazon Prime Video'nun Cinderella filminin mücevher tasarımlarını yaptı. Böylelikle Ece Şirin, aynı zamanda bir Hollywood prodüksiyonu ve Amazon Prime Video ile global iş biriliği yapan ilk Türk tasarımcı ve mücevher markası oldu.

Dünya starlarının uzun yıllar önce tasarımlarını keşfettiğini anlatan Ece Şirin, "Rihanna 15 yıl önce bir konserine Venüs kolyemizle çıktı. Bizim öncesinde bundan haberimiz bile olmadı" diyor. Sonrasında Madonna, Kate Winslet gibi ünlülerin de beğenisini toplayan marka, 2000'lerin başında faaliyetine başladı. Aralarında Coca-Cola ve Microsoft'un da olduğu profesyonel çalışma hayatından ayrılarak girişimciliğe adım atan Şirin'in koleksiyonları lüksün ikonik mağazası Harrods'ta 10 yıldır boy gösteriyor.

İlk mağazasını 1994 yılında Akmerkez'de açan şirket, pandemiye rağmen perakende noktalarının sayısını artırdı. Şirin, yurt içinde yeni butikler açtıklarını, ABD ve Avrupa'da ise yayıldıklarını belirtiyor ve ekliyor: "Uluslararası bilinirliğimizi arttırdık."

MİKANOS, IBIZA, NEW YORK…

Sembollerle mücevheri birleştirerek lüksü aydınlattıklarını söyleyen Ece Şirin, mağazalaşmada hız kesmeyeceklerini söylüyor. Şirket, kasım ayında Dubai ve Paris'te iki yeni mağaza açacak. 2022'de ise Londra'da açılacak ikinci butiğin yanı sıra, Mikonos, İbiza, New York, Moskova ve İstanbul Galataport ile birlikte 18 butiğe ulaşacak. Şirin'in tasarımları halen Harrods dışında Barneys, Isetan, Sixieme Gizaz, Amerika'da Neimann Marcus ve Qatar La Fayette mağazalarında da satışa sunuluyor.

BİZE ULAŞIN